بلیچینگ

اگر در شهر قدس زندگی می‌کنید، می‌توانید از روش سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی قدس بهره‌مند شوید. ما به بهبود ظاهر لبخند بیماران خود معروف هستیم. ما دارای بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی هستیم و راوش های درمانی متعددی برای این کار داریم. ما اغلب روش بلیچینگ دندان را به مراجعه کنندگان خود توصیه می‌کنیم زیرا این روش ساده‌ترین راه برای تغییر لبخند شماست.

 پس از جرمگیری دندان‌های شما، ما می‌توانیم این روش را به عنوان بخشی از روال منظم سلامت دهان و دندان شما تکمیل کنیم. بیشتر افراد دندان‌های خود را به طور منظم بلیچینگ می‌کنند. تا بتوانند ظاهر و احساس عالی داشته باشند.

دلایل تغییر رنگ دندان

 گاهی اوقات با افزایش سن، دندان‌ها تغییر رنگ می دهند و زرد می‌شوند. این تغییر رنگ تا حدی به دلیل سن و همچنین به دلیل عواملی مانند تغذیه بیمار است. به عنوان مثال، نوشیدن قهوه، چای و شراب می‌تواند دندان‌های شما را لکه دار کند. سیگار کشیدن و خوردن غذاهای حاوی رنگ خوراکی نیز می‌تواند دندان‌های شما را لکه دار کند. مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن و آشامیدن می‌تواند به جلوگیری از ایجاد لکه کمک کند. اما معمولاً برای از بین بردن این لکه ها کافی نیست. خوشبختانه، دندان‌های لکه دار و زرد به راحتی با بلیچینگ دندان در شهرقدس انجام می شود.

روند درمان بلیچینگ دندان

هنگامی که یک محلول سفید کننده روی دندان‌ها اعمال می‌شود، پراکسید هیدروژن داخل مینای دندان نفوذ می‌کند، سپس فرآیند اکسیداسیون آغاز می‌کند. این باعث می‌شود آنها بی رنگ به نظر برسند و دندان‌ها سفید به نظر برسند. این فرآیند معمولاً برای از بین بردن لکه‌ها بسیار مؤثر است و می‌تواند به طور مکرر تکرار شود. گاهی اوقات، لکه‌ها برای بلیچینگ دندان خیلی قوی هستند.

وقتی این اتفاق می‌افتد، دندانپزشک متخصص می‌تواند درمان جایگزین را پیشنهاد دهد. به عنوان مثال، بیماران می‌توانند روکش‌های دندانی را روی سطح دندان‌ها قرار دهند تا لکه‌های تیره را بپوشانند. این روش اغلب برای بیماران سیگاری ترجیح داده می‌شود، زیرا روکش‌ها مقاوم در برابر لکه هستند و مانند دندان‌های طبیعی به سرعت زرد نمی‌شوند. با این حال، عاقلانه است که قبل از شروع یک روش زیبایی، ابتدا یک روش سفید کردن دندان را امتحان کنید.

در کلینیک دندانپزشکی شهر قدس همچنین توصیه می‌کنیم که بیماران قبل از انجام سایر اقدامات دندانپزشکی، دندان‌های خود را سفید کنند. بیشتر موادی که در ترمیم‌های دندانی یا برای اهداف زیبایی استفاده می‌شوند، مقاوم در برابر لکه و سفید کننده هستند. هنگامی که روکش، لمینت، بریج یا ایمپلنت در مطب دندانپزشکی و توسط دندانپزشک خبره انجام می‌شود. روکش ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که با سایه دندان‌های اطراف مطابقت داشته باشند. اگر دندان‌های اطراف زرد باشد. این ترمیم‌ها در سایه زرد ایجاد می‌شوند. اگر دندان‌های اطراف به رنگ سفید درخشان باشد، ترمیم نیز به همان رنگ انجام می‌شود. این موضوع هنگام انجام  سفید کردن دندان اهمیت دارد.  

سؤالات متداول بلیچینگ دندان

آیا سفید کننده دندان باعث حساسیت دندان دائمی می‌شود؟

حساسیت ناشی از بلیچینگ دندان همیشه گذرا است. یعنی اگر حساسیتی ناشی از بلیچینگ وجود داشته باشد، این مشکل ظرف یک الی دو روز پس از درمان برطرف می‌شود.

آیا می‌توانم دندان‌هایم را بلیچینگ کنم؟

اکثر افراد کاندید مناسبی برای بلیچینگ دندان هستند. اما باز هر بیمار شرایط منحصر به فرد خود را دارد و بهتر است با متخصص دندانپزشک خود تماس بگیرید.

سفید کردن دندان چقدر عمر می‌کند؟

معمولاً شما می‌توانید انتظار داشته باشید که بلیچینگ دندان از شش ماه تا دو سال عمر داشته باشد. اگرچه برخی از مطالعات طول عمر نتایج را تا 10 سال گزارش می‌کنند. اجتناب از نوشیدن شراب قرمز، قهوه و سیگار که همگی می‌توانند باعث ایجاد لکه شوند، به افزایش طول عمر بلیچینگ کمک فراوانی می‌کند.

آیا بلیچینگ دندان بی خطر است؟

بله، بسیاری از مطالعات ثابت کرده‌اند که بلیچینگ دندان بی خطر است. با استفاده از سولفات کلسیم و فلوراید می‌توانید از مینای دندان خود محافظت کنید.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

قیمت‌ها برای سفید کردن دندان بسیار متفاوت است. قیمت سفید کردن دندان بستگی به شرایط و انتظارات بیمار دارد.

آیا سفید کننده دندان بر پرکردگی، روکش یا روکش دندان تأثیر می‌گذارد؟

سفید کردن دندان تأثیر کمی بر روی مواد ترمیم کننده مانند سرامیک یا روکش دارد. اما ممکن است به طور موقت استحکام بین ترمیم‌ مینا و کامپوزیت را کاهش دهد. به همین دلیل است که قبل از شروع هر دوره سفید کردن دندان، توصیه می شود که با متخصص دندانپزشک خود مشورت کنید.

آیا عامل مورد استفاده در سفید کننده دندان دندان خطرناک است؟

محصولات تولید شده از پراکسید کاربامید و پراکسید هیدروژن (موادی که در هر سلول انسانی یافت می‌شود) باید با احتیاط برای کاهش نگرانی استفاده شوند. کسانی که مشکل دارند افرای هستند که دستورالعمل‌ها را دنبال نمی‌کنند و ماه‌ها یا سال‌ها بیش از حد از محصولات استفاده می‌کنند و در آخر استفاده سفید کننده‌های دندان بدون تجویز دندان پزشک متخصص در طولانی مدت به مینای دندان شما آسیب میزند.

آیا سفید کننده دندان باعث آسیب می‌شود؟

سفید کردن بیش از حد دندان با سفید کننده ممکن است منجر به فرسایش دندان شود. اگر دندان‌های شما بیش از حد در معرض مواد سفید کننده قرار گرفته باشند، ممکن است مینای دندان که از دندان‌های شما محافظت می‌کند از بین برود. این می‌تواند منجر به مشکلات طولانی مدت سلامت دهان مانند پوسیدگی و شکستگی دندان شود و منجر به درد بسیار زیادی شود.

سفید کننده دندان چقدر طول می‌کشد؟

به طور متوسط روش سفید کردن دندان حدود 90 دقیقه طول می‌کشد. نسبت به میزان روشن شدن لبخند شما، ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا به سایه دلخواه خود برسید. برای حفظ نتایج، روش‌های سفید کردن دندان نیز باید به طور منظم تکرار شود.

آیا دندان‌های زرد می‌توانند سفید شوند؟

دندان‌هایی با سایه طبیعی زرد معمولاً در 1 تا 2 جلسه سفید می‌شوند. در حالی که دندان‌هایی با سایه آبی خاکستری می‌توانند دو برابر بیشتر طول بکشد.در این مقاله ما در مورد بلیچینگ دندان به صورت جامع و کامل صحبت کردیم. اما هیچ کدام از این موارد جایگزین مشاوره و معاینه پزشک نمی‌شود.

پیمایش به بالا
به بالا بروید