ایمپلنت دندان

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید و در حال برنامه ریزی برای جایگزینی دندان هستید. هر گونه شکستن، جابه‌جایی، یا افتادن دندان به سادگی ترمیم نمی‌شود ولی با ایمپلنت دندان به راحتی قابل درمان است.  ایمپلنت دندان به استخوان فک شما در زیر لثه یا روی آن می‌پیوندند و عملکردی مشابه با دندان طبیعی دارند.

بنابراین، چه با پروتزها یا بریج‌های معمولی دست و پنجه نرم کرده باشید یا به یک یا دو تاج جداگانه نیاز داشته باشید، ایمپلنت دندانی عملکرد بهتری برای لبخند زدن و جویدن به شما می‌دهد. یکی از قابل ‌توجه‌ترین پیشرفت‌های فناوری در دندانپزشکی، کاشت ایمپلنت دندان است.

قبل از پیشرفت علم پزشکی، تنها گزینه برای افرادی که دندان خود را از دست داده بودند، بریج یا پروتز بود. ایمپلنت‌ دندان راه حلی جذاب و راحت برای کسانی که دندان خود را ازدست‌داده‌اند ارائه می‌دهد. ایمپلنت دندان یک گزینه جایگزین دندان دائمی است که به نظر می‌رسند مانند یک دندان واقعی است! بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا ایمپلنت‌های دندانی برای شما مناسب هستند یا خیر؟

ایمپلنت‌های دندانی چیست و چگونه کار می کنند؟

ایمپلنت‌های دندانی لوازم فلزی هستند که با جراحی به استخوان فک شما در زیر لثه وصل می‌شوند و می‌توان دندان‌های مصنوعی را روی آن‌ها نصب کرد. این ایمپلنت‌های فلزی در واقع از طریق انسداد استخوانی (استخوان به فلز جوش می‌خورند) به استخوان شما متصل می‌شوند. این فرآیند پشتیبانی پایداری را فراهم می‌کند که می‌توانید در حین غذا خوردن و صحبت کردن به آن تکیه کنید.

ایمپلنت شهر قدس

چند نوع ایمپلنت‌ دندان در شهر قدس وجود دارد؟

دو نوع اصلی ایمپلنت وجود دارد که آکادمی ایمپلنت دندانپزشکی آمریکا توصیه می‌کند. نوع ایمپلنت دندانی که برای شما مناسب‌تر است به اندازه، شکل و سلامت استخوان فک شما بستگی دارد. متخصص دندانپزشکی شما می‌تواند بهترین توصیه را ارائه دهد.

1. ایمپلنت اندوستال

ایمپلنت‌های اندوستئال سیلندرهای تیتانیومی یا تیغه‌هایی فلزی پهن و مسطح هستند که با جراحی در محل دندان‌های از دست رفته در استخوان فک شما قرار می‌گیرند. ایمپلنت‌های اندوستئال پرکاربردترین نوع ایمپلنت‌ دندان هست .جراحان معمولاً حدود 4 تا 6 هفته فرصت می‌دهند تا استخوان شما با ایمپلنت انطباق یابد و سپس قطعه اتصالی که دندان‌های جدید به آن بسته می‌شود را در پیچ یا تیغه قرار می دهند. ممکن است زمان زیادی برای انتظار به نظر برسد. اما نگران نباشید شما همچنان می‌توانید مانند قبل در طول این فرآیند بخورید، بنوشید و صحبت کنید.

چگونه از ایمپلنت اندوستال مراقبت می‌کنید؟

به طور مرتب با خمیر دندان مناسب مسواک بزنید و به ناحیه ایمپلنت خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. این به کاهش باکتری‌ها، کاهش التهاب کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند از دندان‌های جدید خود راضی باشید.

ایمپلنت دندان در شهر قدس

2. ایمپلنت ساب پریوستئال چیست؟

ایمپلنت‌های ساب پریوستال در بالای استخوان فک و زیر بافت لثه قرار می‌گیرند. از طریق استخوان سازی، به مرور زمان به استخوان فک شما می‌چسبند. چند دلیل وجود دارد که متخصص دندانپزشکی شما ممکن است آنها را نسبت به ایمپلنت‌های اندوستال که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند توصیه کند. ممکن است دچار تحلیل استخوان در فک شده باشید.

یا شکل یا سلامت فک شما ممکن است از وارد کردن پایه فلزی مورد نیاز ایمپلنت اندوستال پشتیبانی نکند. اگر تشخیص داده شود که ایمپلنت ساب پریوست بهترین گزینه برای شما باشد. دو روش وجود دارد که جراح دهان شما انجام خواهد داد. در طول اولین جراحی، خط لثه شما در نزدیکی ناحیه از دست دادن دندان باز می‌شود تا بتوان از استخوان فک شما قالبی ساخت. سپس از بخیه‌ها برای بستن برش تا مرحله دوم استفاده می‌شود، زمانی که ایمپلنت روی استخوان قرار می‌گیرد.

بهبود در تصویربرداری، پیوند استخوان و طراحی ایمپلنت باعث شده است تا استفاده از این ایمپلنت‌ها کمتر شود. با این حال، هنوز شرایطی وجود دارد که در آن این روش ممکن است مناسب‌ترین گزینه برای شما باشد:

  1. استخوان فک شما به طور طبیعی از ایمپلنت‌های اندوستال پشتیبانی نمی‌کند.
  2. شما می‌خواهید از پیوند استخوان اجتناب کنید.
  3. شما می‌خواهید روند بهبودی سریع‌تری داشته باشید.

ایمپلنت کامل دندان ها در شهر قدس

 

نحوه مراقبت از ایمپلنت ساب پریوستئال

مثل همیشه، بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید و حتماً از دستورالعمل‌های ارائه شده توسط متخصص دندانپزشکی خود پیروی کنید. آنها ممکن است به شما توصیه کنند که برای مدت کوتاهی فقط غذاهای نرم بخورید. اگر سیگاری هستید، ممکن است از شما بخواهند که سیگار را ترک کنید. زیرا می‌تواند اثرات نامطلوبی بر ایمپلنت شما داشته باشد.

متخصص دندانپزشک شما بخیه‌ها را پس از بهبودی از لثه‌های شما می‌کشد و می‌تواند عفونت و رشد مناسب را در آن زمان بررسی کند. هیچ راه حل یکسانی برای دندان‌های جایگزین وجود ندارد.

بهترین فرد برای تعیین گزینه ایمپلنت دندانی که برای شما مناسب است دندانپزشک و یا جراح دهان شما است اما، اکنون که تفاوت بین دو نوع ایمپلنت توصیه شده را می‌دانید، بهتر است برای یک گفتگوی سازنده آماده شوید. هر سؤالی که پیش می‌آید را حتماً بپرسید تا بتوانید با دندانپزشک خود تصمیمی آگاهانه بگیرید. هر ایمپلنت دندانی را که در نهایت شما و متخصص دندانپزشکی انتخاب می‌کنید، امیدواریم که باعث لبخند شما شود.

ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان دائمی یا حتی از دست دادن کامل دندان، احتمالاً شایع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. بسیاری از مردم نسبت به وقوع آن احساس ناامنی دارند. اما از آنجایی که ایمپلنت دائمی دندان مانند یک دندان طبیعی است، می‌تواند برای عزت نفس شما معجزه کند! فراتر از زیبایی، ایمپلنت دندان به شما در انجام فعالیت‌های روزانه مانند خوردن و صحبت کردن کمک می‌کند.

جراح شما یک پایه تیتانیومی را مستقیماً در فک شما قرار می‌دهد. این کار ایمپلنت را در جای خود نگه می‌دارد؛ بنابراین، ایمپلنت نمی‌تواند مانند پروتز لق شود. ایمپلنت‌های دندانی همچنین برای سلامت عمومی دهان مفید هست زیرا نیازی به چسباندن آن‌ها به دندان‌های دیگر مانند بریج نیست؛ بنابراین اگر در دندان دیگری پوسیدگی وجود داشته باشد، موفقیت ایمپلنت شما به دندان کناری آن بستگی ندارد!

با استفاده از این گزینه درمانی دائمی، هیچ دلیلی وجود ندارد که با یک دندان از دست رفته دچار ناراحتی یا عدم اعتماد به نفس شوید. توصیه می کنیم با متخصص دندانپزشک خود در مورد اینکه آیا ایمپلنت های دندانی برای شما مناسب هستند و چگونه دهان و بدن خود را قبل و بعد از عمل سالم نگه دارید، صحبت کنید.

پیمایش به بالا
به بالا بروید