جراحی دندان در شهر قدس

جراحی دندان در شهرقدس

اشتراک گذاری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر آسیبی در دندان بیمار وجود دارد که قابل ترمیم نیست، توصیه می‌شود که دندان را بکشید تا این دندان با یک دندان‌مصنوعی یا ایمپلنت جایگزین شود. جراحی دندان در شهرقدس تکنیکی است که برای رفع برخی از مشکلاتی که به راحتی در دهان دیده نمی‌شوند، مانند شکستگی دندان یا دندان نهفته استفاده می‌شود.

برخی از موقعیت‌هایی که در آن جراحی دندان در شهرقدس انجام می‌شود به شرح زیر است:

اگر به دلیل بیماری لثه، بافت استخوان نگهدارنده دندان از بین رفته و دندان شروع به لرزیدن کند، و اگر نتیجه گرفته شود که با درمان لثه نمی‌توان دندان را نجات داد.

اگر دندان‌های آسیب‌دیده در اثر شکستگی یا پوسیدگی را نتوان با روش‌های درمانی مانند درمان ریشه، روکش و پرکردن درمان کرد.

اگر دندان‌های شیری وجود داشته باشد که نمی‌افتند، حتی اگر زمان آن فرارسیده باشد.

اگر دندان نهفته در دهان وجود داشته باشد، به‌خصوص اگر دندان‌های آسیاب پشتی باعث درد به دلیل سفت شدن فک شوند.

انجام عمل جراحی دندان در شهرقدس توسط دندانپزشکان به منظور به دست آوردن فضای لازم به‌گونه‌ای که دندان‌های بیمارانی که بریس دریافت می‌کنند در جای مناسب خود قرار گیرد، مناسب تلقی می‌شود.

جراحی دندان در شهرقدس چگونه انجام می‌گیرد؟

جراحی دندان در شهرقدس چگونه انجام می‌گیرد؟

جراحی دندان یک روش بسیار ساده است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. ابتدا با مطالعهٔ تاریخچه سلامت عمومی و سلامت دندان بیمار، پروندهٔ بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد. طول، شکل، وضعیت بافت نرم و موقعیت دندان و استخوان اطراف توسط اشعه ایکس تعیین می‌شود؛ بنابراین، تشخیص قطعی این بیماری انجام می‌شود.

در یک فرایند ساده جراحی دندان در شهرقدس ، پس از بی حس‌شدن ناحیه موردنظر با بی‌حسی موضعی، به‌وسیله ابزار کشیده می‌شود. در صورت لزوم، استخوان زیر دندان ممکن است نیاز به شکل‌دهی داشته باشد.

توصیه‌های قبل از جراحی دندان در شهرقدس

اگر داروهایی دارید که به دلایل مربوط به سلامت عمومی خود به طور معمول از آنها استفاده می کنید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید  خونریزی لثه

روز جراحی دندان در شهرقدس بهتر است با شکم پرمراجعه نکنید. پس از جراحی دندان در شهرقدس، شستشوی دهان با دهان‌شویه ضدعفونی‌ کننده یا مسواک‌زدن دندان‌ها به جلوگیری از التهاب احتمالی که ممکن است پس از کشیدن دندان رخ دهد، کمک می‌کند. ممکن است از بیماران دیابتی خواسته شود که قند خون ناشتا را برای آن روز اندازه‌گیری کنند.

توصیه‌های بعد از جراحی دندان

توصیه‌های بعد از جراحی دندان

پس از جراحی دندان در شهرقدس، مدام دهان خود را نشویید و تف نکنید، زیرا این کار تشکیل لخته خون و بهبود زخم را به تأخیر می‌اندازد.

پس از جراحی دندان، گاز استریل را روی ناحیه کشیده شده قرار می‌گیرد که باید این گاز را محکم گاز بزنید.

زبان یا هر چیز دیگری مانند خلال‌دندان را در جایی که دندان شما کشیده شده است نزنید.

ناحیه‌ای که جراحی در آن انجام گرفته مک نزنید.

توصیه می‌شود از سیگار و الکل استفاده نکنید.

به مدت دو روز باید از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های خیلی گرم و خیلی سرد خودداری کنید. ترجیحاً با غذاهای گرم و نرم تغذیه شود.

تا زمانی که اثر بی حس کننده موضعی از بین نرود، نباید چیزی بخورید یا بنوشید. در غیر این صورت، ازآنجایی‌که دهان شما بی حس شده است، ممکن است لثه را گاز بگیرید و به ناحیه بی حس آسیب وارد کنید.

درد شما ممکن است در سطح بسیار بالایی باشد، به‌خصوص زمانی که اثر بی‌حسی از بین می‌رود؛ بنابراین، می‌توانید از مسکن‌های توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید. قطعاً نباید از آسپرین و داروهای مشابه به‌عنوان مسکن استفاده کنید.

 پس از جراحی دندان در شهرقدس ممکن است در 24 ساعت اول خونریزی بسیار کمی داشته باشید. اما اگر میزان خونریزی زیاد شده باشد، اگر بوی بد دهان و درد شدید به آن اضافه شود، حتماً باید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید  لمینیت در شهر قدس

برای اینکه بتوانید مراقبت‌های دندانپزشکی را ادامه دهید، لازم است 24 ساعت از جراحی دندان در شهرقدس گذشته باشد. در غیر این صورت، مسواک ممکن است از بسته‌شدن زخم در جایی که دندان شما جراحی شده است جلوگیری کند. برای سلامت عمومی شما، استفاده از داروهای تجویز شده با توصیه دندانپزشک مناسب است.

10 کاری که همیشه باید قبل از جراحی دندان انجام دهید

10 کاری که همیشه باید قبل از جراحی دندان انجام دهید

اگر تصمیم به جراحی دندان در شهرقدس گرفته‌اید، چند کار وجود دارد که باید قبل از عمل انجام دهید. هنگام آماده‌شدن برای روز جراحی، حتماً این ده مرحله آسان را دنبال کنید!

1. دستورالعمل‌های قبل از جراحی دندان را بادقت بخوانید.

اگر دندانپزشک شما هر دستورالعملی را قبل از جراحی به شما ارائه می‌دهد، حتماً آنها را بخوانید! این به شما اطلاعاتی در مورد بی‌حسی  و نحوه آماده‌شدن برای آن می‌دهد. همچنین دندانپزشک هر دستورالعمل خاصی را که به‌ویژه با روش خاص شما مرتبط است فهرست می‌کند.

2. داروهای خود را از قبل تهیه کنید

هنگامی که جراحی خود را انجام دادید، باید در حالت بهبودی کامل باشید؛ بنابراین، شما نمی‌توانید برای درمان دارو از خانه خارج شوید. حتماً قبل از انجام عمل خود به داروخانه بروید تا داروهایی را که در طول روند بهبودی خود نیاز دارید تهیه کنید.

3. از یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان بخواهید همراهتان باشند.

پس از بی‌حسی، نمی‌توانید به‌تنهایی رانندگی کنید یا به خانه برگردید؛ بنابراین، حتماً از یکی از اعضای خانواده یا دوست خود بخواهید که شما را به کلینیک ببرد و به خانه بیاورد. اگر کسی برای بازگرداندن شما در دسترس نیست، باید مدتی در مطب دندانپزشکی منتظر بمانید و با تاکسی‌تلفنی به منزل بازگردید.

4. به فروشگاه مواد غذایی بروید.

پس از جراحی دندان، یک رژیم غذایی بسیار سخت خواهید داشت؛ بنابراین، مطمئن شوید که غذاهای مناسب را برای کمک به بهبودی انتخاب کنید! وقتی در حال خرید هستید، فقط از نوشیدنی‌های سالم مانند آب، چای، شیر، نوشیدنی‌های پروتئینی استفاده کنید. همچنین باید برای چند روز غذاهای نرم (فرنی، سوپ، شیربرنج و…) بخورید. از خوردن هرگونه غذای اسیدی یا تند و همچنین هر نوشیدنی که نیاز به نی دارد خودداری کنید.

بیشتر بخوانید  فیبروم دهان چیست و چه تاثیری بر سلامت دهان و دندان دارد؟

5. خوردن غذا قبل از جراحی دندان ممنوع

اگر قصد بی‌حسی  دارید، دندانپزشک به شما توصیه می‌کند که حداقل هشت ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید. در صورت نیاز به مصرف دارو، در صورت لزوم فقط از یک جرعه کوچک آب استفاده کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا از هرگونه خطر آسپیراسیون در حین جراحی جلوگیری کنید.

6. لباس مناسب بپوشید

شما می‌خواهید برای عمل خود لباس راحت بپوشید. از پوشیدن هرگونه پیراهن آستین‌دار خودداری کنید، زیرا پرستاران باید بازوهای شما را برای گرفتن علائم حیاتی، تزریق IV یا نظارت بر فشارخون در دسترس داشته باشند.

7. سیگار نکشید.

حداقل 12 ساعت قبل از جراحی و حداقل 24 ساعت پس از درمان نباید محصولات تنباکو دار مصرف کنید.

8. زودتر از زمان تعیین شده در کلینیک حضور داشته باشید

مطمئن شوید که قصد دارید حدود 20 دقیقه زودتر به قرار خود برسید. این به شما زمان می‌دهد تا هر کار کاغذی لحظه آخری لازم را پر کنید و سؤالات طولانی مدتی که ممکن است داشته باشید بپرسید.

9. خواب کافی داشته باشید

همیشه مهم است که قبل از عمل یک خواب خوب شبانه داشته باشید. از دندانپزشک خود بپرسید که آیا موقعیت‌هایی برای خوابیدن توصیه می‌شود تا از وارد کردن فشار به دهان خود جلوگیری کنید.

10. هر سوال مهم داشتید قبا از جراحی بپرسید

اگر در مورد روش خود، بهبودی یا حتی خطرات و مزایای آن سؤالی دارید، حتماً بپرسید! در کلینیک دندانپزشکی قدس، ما می‌خواهیم بیمارانمان قبل از هر عمل جراحی دندان، احساس خوبی داشته باشند و اعتماد به نفس داشته باشند.

 

اطلاعات نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

Scroll to Top
به بالا بروید