درمان ایمپلنت

درمان ایمپلنت

اشتراک گذاری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

درمان ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که در فک شما قرار می‌گیرد تا دندان یا پل را در جای دندان نگه دارد. ایمپلنت‌های دندانی ممکن است گزینه‌ای برای افرادی باشد که دندان‌های خود را به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا دلایل دیگر ازدست‌داده‌اند.

 درمان ایمپلنت چیست؟

کمبود دندان باعث مشکلات عمده‌ای مانند جویدن، گفتار و زیبایی می‌شود. علاوه بر اینها، تغییر در الگوی جویدن به دلیل از دست دادن دندان‌ها و توزیع نابرابر نیروها در سیستم اسکلتی عضلانی می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند اختلالات مفصلی، پروب معده و افزایش وزن به دلیل جویدن نامناسب شود. علاوه بر این، نارسایی زیبایی ناشی از دست دادن دندان‌ها می‌تواند منجر به مشکلات روانی شود. به این دلایل، دندان‌های از دست رفته باید از نظر آناتومیک، عملکرد و زیبایی به دندان‌های طبیعی نزدیک‌تر شوند.

به ترمیم‌هایی که از طبیعت تقلید می‌کنند، ترمیم‌های بیومیمتیک می‌گویند. پروتزهای بریج یا پروتزهای متحرک ساخته شده برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، بیومیمتیک نیستند. ایمپلنت‌ها بیومیمتیک هستند؛ زیرا رفتار ریشه دندان را تقلید می‌کنند.

ایمپلنت‌ها می‌توانند نیازهای زیبایی و عملکرد دندان‌های طبیعی را برطرف کنند. مانند ریشه‌های درختان که از لغزش زمین جلوگیری می‌کنند، می‌توانند تحلیل رفتن استخوان فک را که در طول زمان رشد می‌کند، مانند یک ریشه دندان طبیعی متوقف کنند. پروتز (پوشش) که روی ایمپلنت ساخته می‌شود یک گزینه درمانی است که از بافت سالم دندان شما محافظت می‌کند، زیرا بدون نیاز به برش و کوچک کردن سایر دندان‌ها ساخته شده است.

جراحی ایمپلنت باید در محیط‌های بسیار استریل انجام شود. پس از کاشت ایمپلنت، می‌توان در عرض 4-2 ماه روی آن پروتز ساخت. در سیستم‌های ایمپلنت کنونی، هنگامی که استحکام کافی با اندازه‌گیری استحکام اتصال ایمپلنت به استخوان در طول جراحی ایمپلنت ایجاد می‌شود، می‌توان بدون از دست دادن زمان، روبنای پروتز ساخت.

پس از عمل، با انجام مراقبت‌های صحیح و مطابق با توصیه‌های پزشک، درمان شما بدون درد و تورم کامل می‌شود. مانند هر درمان دندانپزشکی، هماهنگی پزشک و بیمار در درمان ایمپلنت موفقیت به همراه خواهد داشت. برای پزشک بسیار مهم است که انتظارات بیمار را درک کند و بیمار از توصیه‌ها و توصیه‌های پزشک پیروی کند. برای افرادی که یک یا چند دندان ازدست‌داده‌اند، ایمپلنت‌های دندانی به عنوان دندان جایگزین راه حل مؤثری برای این مشکل ارائه می‌دهند

درمان ایمپلنت در قلعه حسن خان

 

درمان ایمپلنت در قلعه حسن خان

نیاز به ایمپلنت ممکن است برای افرادی که در قلعه حسن خان  زندگی می‌کنند نیز ایجاد شود. خدمات ایمپلنت کلینیک قدس  یکی از پرطرفدارترین خدمات این کلینیک است. ایمپلنت‌های دندانی برای ظاهری زیباتر و لبخندی راحت‌تر گزینه‌ای ایده‌آل هستند. ظاهر یک دندان از دست رفته می‌تواند شما را آزار دهد و می‌تواند بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بگذارد. کلینیک‌های خدمات ایمپلنت در قلعه حسن خان  می‌توانند به حل این مشکل کمک کنند.

ایمپلنت‌های دندانی دائمی و ایمن هستند. برخلاف پروتزهای مصنوعی، آنها همیشه محکم در دهان می‌مانند. مهم‌تر از آن، از نظر ظاهری به راحتی نمی‌توان آن را از دندان‌های طبیعی تشخیص داد. یک ایمپلنت دندان هم جایگزین دندان طبیعی از دست رفته و هم ریشه آن می‌شود.

همچنین از این طریق استخوان شما بهتر محافظت می‌شود. روش ایمپلنت یک روش راه حل سریع و ایمن برای جایگزینی دندان یا دندان از دست رفته است. ایمپلنت دندان جایگزینی است که دندانپزشک شما به طور خاص برای شما آماده می‌کند؛ بنابراین، می‌توانید اولین قدم را برای لبخندی مطمئن‌تر بردارید. با تیم متخصص و مجرب خود می‌توانید درمان ایمپلنت کلینیک قدس در قلعه حسن خان  را با استانداردهای بین‌المللی از پلی‌کلینیک دندانپزشکی قدس دریافت کنید.

بیشتر بخوانید  ارتباط خونریزی لثه و سرطان خون: پیشگیری از خونریزی لثه

 

مزایای درمان ایمپلنت در قلعه حسن خان چیست؟

بهداشت دهان و دندان یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. به‌خصوص افرادی که دچار پوسیدگی و از دست دادن دندان هستند، سعی می‌کنند وقتی وارد محیط اجتماعی می‌شوند زیاد صحبت نکنند. در گذشته، هیچ درمانی وجود نداشت که بتواند از دست دادن دندان را درمان کند یا جایگزینی برای آن باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، جایگزینی دندان‌های از دست رفته و پوسیده با دندان‌های جدید امکان پذیر شده است. ایمپلنت دندان؛ آنها ریشه‌های دندان جایگزینی هستند که حداقل به اندازه ریشه دندان خود فرد که روی ریشه دندان اعمال می‌شود، قوی هستند. در این مقاله سعی خواهیم کرد اطلاعاتی در مورد تکنولوژی ایمپلنت در قلعه حسن خان  ارائه دهیم. هر تغییری در سلامت دهان و دندان، راحتی زیادی را در زندگی افراد به ارمغان می‌آورد.

مزایای درمان ایمپلنت دندان

مزایای درمان ایمپلنت دندان

ظاهر طبیعی: قبل از ورود به قسمت قیمت ایمپلنت در قلعه حسن خان  می‌خواهیم در مورد مزایای درمان ایمپلنت اطلاعاتی ارائه دهیم. دندان‌های ایمپلنت دقیقاً مانند دندان‌های خود فرد هستند. دندان‌های ایمپلنت که ظاهری طبیعی دارند به فرد ظاهری بی نقص و اعتماد به نفس می‌بخشد.

گفتار روان: افرادی که دچار فقدان دندان می‌شوند، عموماً از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. با این حال؛ از آنجایی که پروتزها دائماً در دهان می‌لغزند، باعث می‌شود که کلمات را به درستی به کار نبرید. از آنجایی که دندان‌های ایمپلنت بخشی از دندان‌های شما هستند، به شما این فرصت را می‌دهند که روان صحبت کنید.

آسان غذا خوردن: روی پروتزهای مصنوعی و غیره ممکن است متوجه شوید که دندان‌هایتان دائماً در دهان می‌لغزند، زیرا هنگام جویدن طعم غذا را نمی‌توانید بچشید. از طرف دیگر، دندان‌های ایمپلنت اصلاً با دندان‌های شما متفاوت نیستند و خوردن غذای مورد نظرتان را آسان می‌کنند. علاوه بر این، می‌توانید ببینید که آنها به اندازه دندان‌های خود قوی هستند.

ریشه‌های دندان قوی: بیایید ریشه‌های دندان شما را ریشه‌های یک درخت تصور کنیم هنگامی که شما یک دندان از دست می‌دهید به طور طبیعی این ریشه‌ها نیز از بین می‌روند. هنگامی که شما درمان ایمپلنت دندانی را دریافت می‌کنید، ریشه‌های دندان شما به طور کلی تقویت می‌شود.

اعتماد به نفس: اشاره کردیم که از دست دادن دندان باعث عدم اعتماد به نفس در افراد می‌شود. به لطف درمان ایمپلنت، افرادی که دندان‌های قوی دارند، احساس می‌کنند که دوباره متولد شده‌اند و سرشار از اعتماد به نفس هستند. البته به این محدود نمی شود درمان ایمپلنت به طور کامل سلامت دهان و دندان را بهبود می‌بخشد و فناوری است که کل زندگی شما را تغییر می‌دهد. افرادی که می‌خواهند از قیمت ایمپلنت در قلعه حسن خان  مطلع شوند می‌توانند با کلینیک قدس تماس بگیرند. این کسب و کار که دارای یک تیم حرفه‌ای است، رویاهای شما را در مورد سلامت دهان و دندان برآورده می‌کند.

درمان ایمپلنت

هنگامی که صحبت از درمان‌های دهان و دندان به میان می‌آید، سلامتی شما بسیار مهم است. از این حیث شانس بسیار خوبی برای دریافت خدمات از مرکزی است که کاملاً قوانین بهداشتی را رعایت کرده و با استفاده از آخرین فناوری‌ها، درمان‌ها را به مناسب‌ترین شکل انجام دهد. پلی‌کلینیک خصوصی دهان و دندان قدس با آگاهی از اهمیت بهداشت در دندانپزشکی، استریلیزاسیون و ضدعفونی سطح بالایی را اعمال می‌کند.

با این حال، در هر مرحله از مشاوره تا روند درمان، احساس راحتی می‌کنید. علاوه بر تأثیر مثبت آرامش بخش طراحی فضا، رویکرد خدمات دوستانه که تیم به عنوان یک اصل اتخاذ کرده است نیز تأثیر دارد.

بیشتر بخوانید  با پیر شدن می‌توان از سوراخ دندان‌ها جلوگیری کرد؟

انتخاب مناسب برای درمان ایمپلنت در قلعه حسن خان، کلینیک قدس است. مناسب‌ترین کاربردها برای شما در ایمپلنت و سایر انواع درمان با تصمیم مشترک دندانپزشکان اجرا می‌شود و تمامی فرآیندها با اولویت بندی رضایت شما انجام می‌شود.

 

ایمپلنت در قلعه حسن خان چگونه ساخته می‌شود؟

از آنجایی که در ایمپلنت پیچ در کار دخالت دارد، درمان ایمپلنت به بسیاری از بیماران را استرس می‌دهد. اما درمان ایمپلنت که در صورت انجام توسط پزشکان حرفه‌ای روشی بسیار ساده است، می‌تواند به عنوان درمان ریشه دندان از دست رفته نیز تعریف شود. در درمان، پیچ به فک جایی که دندان از دست رفته یا ریشه دندان‌ها قرار دارد متصل می‌شود. پس از مدتی مشخص، ساختار استخوان شما در اطراف ایمپلنت شروع به رشد می‌کند. این کار همچنین به حفظ ایمپلنت کمک می‌کند.

ساخت درمان ایمپلنت شامل مراحل خاصی است. آزمایش و عمل دندانپزشکی که باید انجام شود معمولاً طی چند ماه به تدریج انجام می‌شود. نحوه انجام درمان ایمپلنت را برای شما توضیح داده ایم.

باید در مورد اینکه ایمپلنت دقیقاً در کجا قرار می‌گیرد به نتیجه رسید؛ بنابراین، به اسکن دقیق و اشعه ایکس دندان نیاز خواهید داشت.

برای قرار دادن ایمپلنت در قلعه حسن خان  باید یک عمل کوچک انجام دهید. به لطف بیهوشی که در طول این عمل اعمال می‌شود، هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

  • با رشد استخوان در اطراف ایمپلنت دندان، یک دوره انتظار چند ماهه خواهید داشت.
  • هنگامی که ایمپلنت شما پایدار شد، دندانپزشک شما پایه‌ای برای این دندان‌های جدید فراهم می‌کند.
  • پس از مدتی مشخص، دندانپزشک شما قالب کاملی از دهان شما برای ساختن دندان مصنوعی می‌گیرد.
  • و در نهایت، پیچ‌هایی را به پایه دندانی که تشکیل شده است اضافه می‌کند و فرآیند روکش را اعمال می‌کند.
  • از آنجایی که این روند زمان بر است، برای شما مفید خواهد بود که در حین انجام درمان ایمپلنت در تماس مداوم با دندانپزشک خود باشید.

بعد از درمان ایمپلنت چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

پس از عمل ایمپلنت در قلعه حسن خان، ممکن است مشکلاتی مانند کبودی، تورم و درد در صورت و لثه‌های خود را تجربه کنید. علاوه بر این، ممکن است با خونریزی خاصی در دندان‌های خود مواجه شوید. اگر می‌خواهید دندان‌هایتان سریع‌تر و بهتر ترمیم شوند، بهتر است بعد از عمل از غذاهای نرم استفاده کنید.

ممکن است 2-3 روز بعد از عمل درد داشته باشید. با این حال، در بیشتر مواقع در طول این فرآیند هیچ دردی احساس نمی شود. در درمان ایمپلنت نیازی به مراقبت خاصی نیست. تمیز نگه داشتن دندان‌ها با مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن دندان‌های مصنوعی و طبیعی بسیار مهم است. علاوه بر این توصیه می‌شود که معاینات منظم داشته باشید.

 

مدت زمان درمان ایمپلنت در قلعه حسن خان چقدر است؟

یکی از سؤالاتی که در ذهن بیمارانی که درمان ایمپلنت را انجام خواهند داد این است که درمان ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟ در این مرحله، می‌توانیم مدت زمان انجام ایمپلنت را بررسی کنیم. هنگامی که آن را در محدوده این دوره ارزیابی می‌کنیم، درمان شامل دو مرحله است.

مرحله اول درمان در کل حدود 10-15 دقیقه طول می‌کشد. دلیل این امر این است که زمان کاشت هر ایمپلنت به طور متوسط ​​3-4 دقیقه است. ابتدا ایمپلنت باید در استخوان فک قرار گیرد. پس از آن، انتظار می‌رود که ایمپلنت‌های بین ۲ تا ۹ ماه به استخوان فک متصل شده و با استخوان یکپارچه شوند. پس از این فرآیند، پروتز متصل شده و مراحل درمان به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید  عادات بد دهان و دندان که بدون آن که بدانیم باعث آسیب به دندان های ما می شود

 

اگر شرایط درمان ایمپلنت مناسب نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر شرایط درمان ایمپلنت برآورده نشده باشد یا به دلیل شرایطی امکان پذیر نباشد. مدت درمان به طور متوسط ​​دو یا سه ماه بیشتر طول می‌کشد. در بیمارانی که مقدار استخوان آنها برای ایمپلنت مناسب نیست، روش‌های حمایتی اضافی از استخوان یا پیوند اعمال می‌شود.

در فرآیند پس از اعمال ایمپلنت بسیار مهم است. سؤالی که در ذهن افرادی که درمان ایمپلنت انجام می‌دهند به شرح زیر است. “چه مدت پس از درمان احساس درد خواهم کرد؟” در این مرحله باید خیالتان راحت باشد که بعد از درمان ایمپلنت هیچ دردی وجود ندارد. با این حال، در حالی که درمان ایمپلنت اعمال می‌شود، به بیماران بی‌حسی زده می‌شود. بیمار ممکن است تا چند ساعت پس از بین رفتن اثر بی‌حسی احساس درد کند.

از آنجایی که این فرآیند طولانی و تدریجی است، این روند از 6 هفته تا 9 ماه متغیر است. دردهایی که در طی این فرآیند احساس می‌شود کوتاه و موقتی هستند. اگر درد شدید دارید، ممکن است هر مشکلی در درمان ایمپلنت شما ایجاد شود. در این مرحله توصیه می‌شود با پزشک معالج خود مشورت کنید.

به طور کلی، پیدا کردن یک پزشک حرفه‌ای که درمان ایمپلنت را در کلان شهرها انجام دهد بسیار دشوار است. به لطف کلینیک قدس، دیگر لازم نیست به دنبال مکانی برای کاشت ایمپلنت در  قلعه حسن خان  باشید.

ایمپلنت در قلعه حسن خان

قیمت درمان ایمپلنت

یکی از سؤالاتی که اغلب در ذهن بیمارانی که درمان ایمپلنت را انجام می‌دهند این است که “قیمت‌های درمان ایمپلنت چقدر است؟” این موضوع امروزه مورد تعجب و تحقیق بسیاری از افراد قرار گرفته است.

درمان ایمپلنت که به عنوان روش درمان دندان‌های از دست رفته توصیف می‌شود، به عنوان یک روش درمانی برای دندان از دست رفته یا دندان‌های دهان شناخته می‌شود.

مقیاس قیمت نیز با توجه به این وضعیت بسیار متفاوت است. قیمت درمان ایمپلنت که تقریباً 20 سال دوام دارد، البته با توجه به روش‌های مختلف می‌تواند گران باشد. با این حال، نباید فراموش کرد که درمان ایمپلنت به عنوان یک درمان طولانی مدت تعریف می‌شود به همین دلیل، این کاملاً طبیعی است که مقیاس قیمت کمی گران‌تر از سایر روش‌های دندانپزشکی باشد.

 

 

آیا درمان ایمپلنت گران است؟

می‌توان گفت که روش‌هایی که در درمان ایمپلنت اعمال می‌شود قیمت را تعیین می‌کند. مقیاس قیمت درمان ایمپلنت می‌تواند به طور قابل توجهی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. اگر مثالی از این وضعیت بزنیم؛ به‌عنوان‌مثال، فرض کنید یک بیمار 5 دندان دارد که تحت درمان ایمپلنت قرار می‌گیرد. وقتی بیمار دیگری می‌آید و معاینه می‌شود، مشخص می‌شود که 3 دندان دارد که تحت درمان ایمپلنت قرار می‌گیرند. البته قیمت گذاری که قرار است به این دو بیمار داده شود به شکلی کاملاً متفاوت عمل می‌کند. در تعداد ایمپلنت‌هایی که قرار است اعمال شود تفاوت‌هایی وجود دارد. به همین دلیل، بیمار دارای 5 دندان که تحت درمان ایمپلنت قرار می‌گیرد، احتمالاً هزینه بیشتری را پرداخت خواهد کرد.

 

هنگام ارزیابی قیمت، مهم است که در نظر بگیرید که این درمان یک درمان پرزحمت و طولانی مدت است. علاوه بر این، پس از درمان ایمپلنت، می‌توانید برای مدت طولانی با دندان‌های سالم لبخند بزنید.

 

 

اطلاعات نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

پست های مرتبط

پیمایش به بالا
به بالا بروید