ژنژیووپلاستی

ژنژیووپلاستی

اشتراک گذاری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ژنژیووپلاستی برای تغییر شکل لثه‌ها، اصلاح اندازه و شکل لثه‌ها، دستیابی به کانتور لثه‌ای زیباتر در کلینیک دندانپزشکی در شهرقدس استفاده می‌شود. آیا هنگام لبخند زدن لثه شما خیلی به چشم می‌آید یا دندان‌های خیلی کوتاهی دارید؟ ژنژیووپلاستی مشخص‌ترین درمان زیبایی دندان در شهر قدس برای بهبود زیبایی لبخند شماست. ژنژیووپلاستی شامل برداشتن قسمت کوچکی از لثه برای بهبود زیبایی دندان است. ما این کار را با هدف دستیابی به شکل هماهنگ‌تری برای لبخند بیمار انجام می‌دهیم.

ماکت با روکش‌های موقت

دندانپزشکی سال‌هاست که این تقاضا را درک کرده است و به گونه‌ای تکامل یافته است که تکنیک‌های مختلفی را برای بهبود تصویر بیماران خود ارائه می‌دهد. برای انجام این کار، درمان‌هایی که قبلاً در سطح عملکردی وجود داشته‌اند، بهبود یافته و در سطح زیبایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

تفاوت بین ژنژیووپلاستی و ژنژیوکتومی چیست؟

برای درک اینکه ژنژیووپلاستی چیست و برای اینکه بدانیم چه زمانی انجام آن صحیح خواهد بود، مهم است که از تکنیک ژنژیوکتومی آگاه باشید. این نوع درمان یک نوع جراحی است که برای برداشتن بافت آسیب دیده لثه در افرادی که به دلیل التهاب (مثلاً به دلیل ارتودنسی) از بزرگی لثه رنج می‌برند، استفاده می‌شود.

ژنژیووپلاستی

هیپرپلازی لثه

جدا از مزایای سلامتی، نتایج زیبایی شناختی مهمی نیز به دنبال دارد. تکنیک ژنژیووپلاستی ظهور کرد که هدف اصلی آن اصلاح اندازه و شکل لثه است.           

جراحی لثه پاپیلا

هر دو مداخله زمانی نشان داده می‌شوند که پاکت‌های فوق استخوانی با عمق بیش از 3 میلی متر وجود داشته باشد و لثه کراتینه شده کافی وجود داشته باشد. برای اعمال مداخله، ابتدا باید ناحیه را تخلیه کرد و بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد.

موارد منع ژنژیووپلاستی چیست؟

 1. ژنژیووپلاستی در بیمارانی که ریشه دندان بسیار کوتاه دارند منع مصرف دارد.
 2. کسانی که لثه‌های چسبیده ناکافی دارند یا نیاز به انجام جراحی استخوان پریودنتال دارند.
 3. ژنژیووپلاستی یک مداخله سرپایی ساده است که فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد و معمولاً هیچ گونه ناراحتی در پی ندارد.
 4. برای محافظت از قسمت مداخله شده لثه، آن را با مواد جراحی محافظت می‌کنیم که روند بهبودی را بسیار قابل تحمل می‌کند که بین یک تا دو هفته طول می‌کشد.
 5. برای بهبودی کامل و رسیدن به لبخند کامل باید بین 4 تا 6 هفته صبر کنیم.
بیشتر بخوانید  ایمپلنت دندان اقساطی در شهرقدس

ژنژیووپلاستی در شهر قدس

به طور خلاصه، ژنژیووپلاستی لثه‌های شما را درمان می‌کند تا شکلی ایده‌آل مطابق با زیبایی لبخند شما به آن‌ها بدهد. در کلینیک دندانپزشکی قدس ما بهترین متخصصین را داریم که مورد خاص شما را بررسی می‌کنند تا بهترین راه حل را برای لبخند شما ارائه دهند و به لطف استفاده از طراحی لبخند دیجیتالی می‌توانید نتایج را قبل از مداخله مشاهده کنید. اگر می‌خواهید تصویر خود را بهبود ببخشید، به کلینیک‌های دندانپزشکی شهر قدس مراجعه کنید، ما به شما کمک می‌کنیم. شما می‌توانید ما را در شهر قدس پیدا کنید .

ژنژیووپلاستی در نگاهی کوتاه

 1. ژنژیووپلاستی روشی است که ظاهر لثه‌ها را تغییر می‌دهد.
 2. نام‌های دیگر این روش، بازسازی لثه یا کانتورینگ لثه است.
 3. از ژنژیووپلاستی می‌توان برای افزایش طول دندان‌های جلویی به دلایل زیبایی استفاده کرد.
 4. در صورت پوسیدگی یا شکستگی دندان در نزدیکی خط لثه، می‌توان لثه‌پلاستی همراه با بازسازی استخوان را انجام داد تا بتوان تاج را گذاشت.
 5. دندانپزشکان یا پریودنتیست‌ها این عمل را تحت بی حسی موضعی انجام می‌دهند.
 6. عوارض جانبی شامل خونریزی، ناراحتی و خطرات احتمالی عفونت است.
 7. این روش معمولاً یک ساعت یا کمتر طول می‌کشد.
 8. زمان ریکاوری حداقلی وجود دارد، اگرچه ممکن است مجبور شوید یک پانسمان مخصوص روی لثه‌های خود بپوشید.
 9. این روش ممکن است به بهبود اعتماد به نفس و ظاهر لبخند شما کمک کند.
835904

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

پریودنتیست باید قبل از انجام عمل، خطرات و عوارض جانبی احتمالی را با شما در میان بگذارد. مثال‌ها عبارت‌اند از:

 1. خونریزی معمولاً تا 48 ساعت پس از عمل
 2. عفونت
 3. درد و ناراحتی
بیشتر بخوانید  لمینت دندان در شهریار (دندانپزشکی قدس)

عوارض طولانی مدت بعد از جراحی لثه نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائمی مانند خونریزی که کاهش نمی‌یابد یا متوقف نمی‌شود، دردی که در طول زمان به جای بهتر شدن بدتر می‌شود، تورم در محل جراحی که بدتر می‌شود، یا تورم در خط فک یا زیر آن، باید با پریودنتیست خود تماس بگیرید. این موارد می‌تواند نشان دهنده وجود عفونت باشد.

بعد از جراحی لثه چه انتظاری باید داشت؟

متخصص پریودنتیست معمولاً یک دهان‌شویه ضدعفونی کننده را برای جلوگیری از عفونت پس از جراحی توصیه می‌کند. شما باید از کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا می‌توانند روند بهبودی شما را مختل کنند. پریودنتیست شما همچنین برخی تغییرات رژیم غذایی را برای کاهش خطرات آسیب و درد لثه توصیه می‌کند. این شامل:

 1. انتخاب غذاهای نرم، مانند پوره سیب زمینی و موز
 2. خوردن غذاهای ملایم که خطر تهوع و تحریک را کاهش می‌دهد، مانند ژل او و سس سیب
 3. اجتناب از غذاهای ترد که می‌تواند به لثه آسیب برساند
 4. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا لثه‌های شما پس از جراحی لثه به طور کامل بهبود یابد. پریودنتیست شما احتمالاً یک قرار ملاقات بعدی را پس از عمل توصیه می‌کند تا اطمینان حاصل شود که لثه‌های شما به خوبی بهبود می‌یابند.

آمادگی برای جراحی لثه

آمادگی زیادی برای جراحی لثه از طرف شما وجود ندارد. اگر سیگار می‌کشید یا از محصولات تنباکو استفاده می‌کنید، تا زمانی که ممکن است قبل از عمل از مصرف آنها خودداری کنید. این کار باعث بهبود لثه شما می‌شود. دندانپزشک شما قبل از عمل دندان‌های شما را به طور کامل تمیز می‌کند، بنابراین معمولاً هیچ آمادگی دیگری از طرف شما وجود ندارد.

بیشتر بخوانید  پوسیدگی دندان کودکان

ژنژیووپلاستی

بیماری پریودنتال چیست؟

بیماری پریودنتال جدی است زیرا نه تنها لثه‌ها بلکه استخوان نگهدارنده ریشه شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری با التهاب لثه شروع می‌شود و به یک عفونت باکتریایی منجر می‌شود که می‌تواند منجر به از دست دادن دندان و تحلیل رفتن لثه شود. علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. خونریزی لثه
 2. از دست دادن استخوان که با اشعه ایکس تشخیص داده می‌شود.
 3. لق شدن دندان ها
 4. رکود لثه
 5. چرک یا مایع شفاف از لثه و خط لثه

اگر اجازه داده شود که التهاب لثه پیشرفت کند، پلاک و جرم می‌تواند در پاکت طبیعی بین خط لثه و مینای دندان گسترش یابد و منجر به التهاب شود. التهاب شکاف‌های باریکی را که به طور طبیعی بین دندان و لثه ایجاد می‌شود، افزایش می‌دهد.

این گشاد شدن به باکتری‌های بیشتری اجازه می‌دهد تا بافت حساس را در امتداد سطح خارجی ریشه تشدید کنند و در صورت عدم کنترل، آسیب شدیدی ایجاد می‌کنند. تنها راهی که می‌توان پیشرفت را متوقف کرد، تجویز عمل جراحی لثه است. در برخی موارد، از جراحی لثه برای تغییر شکل خط لثه برای کمک به درمان استفاده می‌شود.

اطلاعات نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

پست های مرتبط

پیمایش به بالا
به بالا بروید